Kulinársky náučný chodník

Kulinársky náučný chodník vedie po vybraných gastronomických zariadeniach v meste, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Obsahom tohto produktu cestovného ruchu je nielen ochutnávka tradičných jedál a tunajšieho vína, ale aj zoznámenie sa s históriou Pezinka. Chodník má 2 varianty: tzv. malý okruh a rozšírený okruh. Na ich absolvovanie odporúčame mestských sprievodcov. K chodníku bol vydaný prospekt s mapou v 3. jazykových mutáciach, ktorý je možné získať v informačnom centre.Prospekt Kulinárske chodníčky

Identifikácia chodníka v teréne: vybrané reštaurácie v centre mesta, ktoré ponúkajú miestne gastronomické špeciality, resp. malokarpatské vína, sú označené logom projektu Kulinárske chodníčky Pezinok - Neusiedl am See. V Pezinku sú ich súčasťou: Mestská vínotéka, reštaurácie Preš, U magistra, Slimáčka, Radnica, Korzo, Vinársky dom a Vinum Galéria Bozen.

Odporúčaný začiatok: od Mestského informačného centra, kde si možno dohodnúť vopred i mestského sprievodcu.

Zastávky:
  1. "malý okruh" - jeho súčasťou, popri oboznámení sa s historickými pamiatkami po trase, je ochutnávka gastronomických špecialít v reštauráciach Preš alebo U magistra a degustácia v niektorej z pivníc v centre (Farská pivnica, Víno Hacaj, Radničná vínotéka, Mestská vínotéka, Vino Gallery v Tureckom dome)
  2. "rozšírený okruh" - okrem zastávok uvedených v malom okruhu ponúka i prehliadku Farského kostola, Zámku, Zámockého parku, Malokarpatského múzea, resp. Mestského múzea. Pri tomto produkte je v prípade záujmu o dlhšie posedenie i možnosť zabezpečenia hudby podľa želania hosťa.

Dĺžka: malý okruh - 1 km (aj s konzumáciou cca 3 hodiny), rozšírený okruh - 1 km (cca 5 hodín)

Tento projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpore Európskej únie, programu Phare CBC.

Tento chodník v súčasnosti už nefunguje.