Program Schaubmarovho mlyna / SNG

 • Rodinný workshop s Julianou Mrvovou a Róbertom Kolimarom: Hmyz ako Superorganizmus

  10. septembra 2022 / 15:00
  Schaubmarov Mlyn v Pezinku
  Vstupné: 4 €
  doprovod: Vstup voľný

  Rodinný program k výstave Príroda vášho detstva. Ilustrácie fauny a flóry v tvorbe Jindřicha Krejča. V sobotu 10. septembra nás Róbert Kolimar prevedie záhradou a sadom mlyna, kde budeme pozorovať chrobáky, ukážeme si ako sa správne starať o zemné pasce a budeme sa rozprávať o vzniku a vývoji hmyzu. Pozrieť si budeme môcť aj 56 000 ročnú osu v jantári alebo 400 miliónov rokov starého trilobita.

  Nadobudnuté poznatky si overíme v krátkom kvíze.
  V druhej časti programu sa budeme spolu s maliarkou Julianou Mrvovou venovať zachyteniu vývinových štádií hmyzu. Workshop nadväzuje na spoznávanie hmyzu v záhrade mlyna a ukáže deťom, akou premenou prechádza hmyz od vajíčka po dospelého jedinca. Poznať štádiá hmyzu je dôležité, aby sme napríklad zo strachu neničili larvy užitočného hmyzu. Začneme kresbou a maľbou dospelého jedinca a larvy a kukly skúsime vymodelovať z plastelíny. Dostaneme tak trojrozmerný obrázok vývojového kruhu.

  Kapacita programu je limitovaná. Na program je potrebné zakúpiť si lístok prostredníctvom platformy Tootoot: https://tootoot.fm/en/events/630f5c4ee02cc1093c7cb3bd

 


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.
INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.